Heykelde Yeni Keşifler Sergisinde, D-503 ile 10 Seçilmiş Heykel Arasındaydık

Türkiye’deki heykel sanatına katkı sağlamak üzere 47 yıldır kültür sanat hayatımızın nabzını tutan Milliyet Sanat Dergisi tarafından düzenlenen “Heykelde Yeni Keşifler” yarışması, eserlerini sergileme fırsatı bulamayan yetenekli sanatçıların görünürlüğünü artırmak, heykel sanatındaki yeni arayışlara kapı açmak amacıyla düzenlenmektedir.

Başvurular seçkin 11 kişilik jüri tarafından değerlendirilmiş olup, sergiye katılmaya hak kazanan 10 sanatçı’dan biride D-503 ahşap heykelim oldu. Yarışma sonrasında belirli bir süre Kemer Country Club’da heykeller sergilendi. Sonrasında Demirören Grubu Tarafından D-503 eseri satın alınarak. Kemer Country club’a sürekli sergilenmek üzere verildi.

11 Kişilik Seçkin Jüri Üyeleri: ● Borusan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve koleksiyoner Agah Uğur ● Artsümer Galeri kurucusu Aslı Sümer ● Sanat yazarı ve koleksiyoner Banu Çarmıklı ● Küratör ve sanat yazarı Derya Yücel ● Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Ebru Özdemir ● Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı ve Odunpazarı Modern Müze kurucusu Erol Tabanca ● Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Filiz Aygündüz ● Küratör ve sanat yazarı Melike Bayık ● Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve koleksiyoner Meltem Demirören Oktay ● Merkür Galeri kurucusu ve sanat danışmanı Sabiha Kurtulmuş ● Sanatçı Seçkin Pirim.